2015. szeptember 23., szerda

Féléves könyves kiakadás

Eltűntem egy "kis" időre, elég mozgalmas nyaram volt. Voltak terveim a blogot illetően, egyes bejegyzések csúsznak (mások már nem aktuálisak), de megírom őket. Először is jöjjön egy könyves tag, a jelölést köszönöm Rileey-nak!

1. A legjobb 2015-ös olvasmányod
Talán meglepő, de ezt a címet egy képregény kapja: a Nimona. Imádtam, annyira jó volt az alapötlet, és a megszokott kliséken csavar egyet. Először csak vicces volt, de aztán a komoly dolgok is előtérbe kerültek, emellett többször is meglepődtem egy-egy váratlan fordulaton. Újraolvasós, legszívesebben már most nekiállnék.


2. Legjobb folytatás, amit 2015-ben olvastál
Aggódtam, hogy Wells nem tudja hozni a sorozat megszokott színvonalát, de felesleges volt. Wellsnek sikerült megújítania a témát, egyúttal hozta is a megszokott formát. Nagyon jó volt, már olvasnám is a következőt. 

3. Friss megjelenés, amit még nem olvastál, de szeretnél
Erre a címre több könyv is pályázik. Ha az idei is annak számít, akkor The shadows, Fedőneve Verity és Horgonyhely, ha szeptemberi, akkor a Végtelen horizont.





4. Legjobban várt friss megjelenés az év második felére
Nem tudom, hogy még idén megjelenik-e, de azért beteszem a Napkeringőt. Nagyon örülök, hogy az Alexandra kiadja (ráadásul ez angolul is csak 2 hónapja jelent meg), a címét imádom. Remélem, lesz olyan jó, mint A párizsi feleség.


5. Legnagyobb csalódás
Mindkettő egy sorozat zárókötete és egyik sem vette komolyan a szituációt, amibe a szereplők keveredtek; mintha nem lett volna súlyuk a történteknek. Ismétlések, erőltetett humor, légből kapott ötletek, erőltetett romantika, inkább nem is ragozom tovább... 


6. Legnagyobb meglepetés
Egyáltalán nem azt kaptam, mint amire számítottam, ez sokkal jobb volt. 


7. Kedvenc új szerző (debütáló vagy számodra új) 
Mindkét magyarul megjelent regényét olvastam és mindkettőt nagyon szerettem. A harmadikat, a Hely a világbant már kivettem a könyvtárból; van egy olyan érzésem, hogy nem fogok csalódni. Ráadásul jó motiváció, hogy gyakoroljam az olaszt, ugyanis ezeken kívül még 7 könyvet írt, amik még nincsenek lefordítva magyarra. 


8. Legújabb könyves szerelem
Josh Bennett, akinek imádtam a szarkasztikus humorát. 


9. Legújabb kedvenc karakter
John Cleaver, aki a The devil's only friend-ben felkerült a listára. 


10. Egy könyv, amin sírtál
Nem szoktam sírni könyveken, idén sem volt kivétel. 

11. Egy könyv, ami boldoggá tett


12. Kedvenc filmes adaptáció, amit idén láttál
Még nem néztem filmes adaptációkat, de ezek érdekelnek: Tűzpróba, A kiválasztott 2, Ha maradnék. 

13. Kedvenc értékelés, amit idén írtál
Idén még nem írtam értékelést (igen, engem is meglepett), ezért a tavalyi zárást teszem be, azt szerettem írni. 

14. A legszebb könyv, amit idén vásároltál (vagy kaptál)
Nem tudok dönteni, mindkettő nagyon tetszik. 

15. Melyik könyveket szeretnéd elolvasni az év végéig?

Haha, ebből sok van. 
Marissa Meyer: Cress & Winter, Emily St John Mandel: Station eleven, Fabio Volo: Hely a világban, Kresley Cole: Méreghercegnő, Elizabeth Wein: Fedőneve Verity, E. Lockhart: A hazudósok, Rachel Hawkins: School spirits, Ilona Andrews: Magic bites, Jean-Paul Didierlaurent: A 6:27-es felolvasó, Alice Hoffman: Gyönyörű titkok múzeuma, Fredrik Backman: Az ember, akit Ovénak hívnak, Helene Wecker: A gólem és a dzsinn. Ezeken kívül szeretném befejezni az elkezdett könyveket is, úgyhogy már nem is kell mást terveznem idénre. :D Persze ahogy lenni szokott, kedvfüggő, mit olvasok, majd év végén jó lesz visszanézni ezt a listát. 

16. Kiket jelölsz?
Bárki viheti, aki szeretné. 


Tervek a bloggal kapcsolatban: zárás a nyáron olvasott könyvekről, őszi tervek, idei megjelenések, amiket várok, 2016-os megjelenések, illetve több könyvről is fogok írni egy posztban, idő hiányában nem futja többre (de mindenképpen szeretnék írni róluk, mert vannak nagyon jók köztük). Egyelőre ennyi, aztán majd meglátjuk. 
Sajnálom, hogy kimaradtam a blogos életből a nyáron, most talán több időm jut blogot írni és olvasni is. 

2015. június 5., péntek

Jön Fabio Volo új könyve!

Június 16-án jelenik meg Fabio Volo (magyarul) harmadik regénye Hely a világban címmel. Én már nagyon várom, Volo másik két könyvét is szerettem (bár a borító miatt kicsit morcos vagyok, szerintem ronda).

Fülszöveg:
Michele a szülészet folyosóján várakozik. A megrögzött agglegény hamarosan apa lesz. Legényapa. Várakozás közben felidézi, mi minden jutott neki mozgalmas kamasz- és ifjúkorában: sok buli, sok pia, sok drog, sok szex és egy nagy barátság. Valami mégis hiányzott, és erre épp a barátja, Federico döbbentette rá, aki már nagyobb tétben akart az élettel játszani. Nagyobb tét, nagyobb kockázat, nagyobb nyereség. Vagy veszteség… 
Federico belevágott, talált is magának egy helyet a világban, ahol otthon lehet benne, és azzal Michele sorsa is megpecsételődött. 
Most pedig órákon belül megszületik a gyereke. 
„Egy új élet. Vagyis kettő.”

2015. június 4., csütörtök

Májusi zárás

Olvasások


Először Neil Gaiman meséskönyve került a kezembe, a Szerencsére a tej. Az apuka lehetetlenebbnél lehetetlenebb kalandokba keveredett, aranyos mese volt. Utána a Harry Potter és a Félvér Herceget olvastam újra (sokadjára), nagyon élveztem minden sorát. PuPillát idézném: "... a sorozatnak a titka az otthonosság. Stabilan, biztosan hazaérkezünk bele, kedvelt helyre, kedvelt karakterek, szellemes, okos, szórakoztató dialógusok közé..." Nagyon jól összefoglalta a lényeget, ugyanezt érzem, akárhányszor olvasom újra a HP-köteteket. Az biztos, hogy ezt a sorozatot sosem fogom megunni. :)
Másnap elolvastam a meséskönyvet, Bogar bárd meséit is. Érdekesek a mesék, és imádom, hogy Dumbledore jegyzetei is ott vannak magyarázatként/kiegészítésként.
Május utolsó napján gyorsan kiolvastam a Fehérke című mesekönyvet, amit egy hívő barátnőm adott kölcsön. A családjában nagy népszerűségnek örvend ez a könyv; értem is, hogy miért: a gyerekeknek izgalmas lehet az a sok újdonság, kaland, amin Fehérke átmegy; a felnőtteknek is jó, mert ők értik az áthallásokat is.
 Viszanézve látom, hogy ez egy mesés hónap volt a számomra :)

Ezeken kívül elkezdtem még Susan Ee-től a Túlélők világát, ami eddig elég nagy csalódás. Az első rész után reménykedtem benne, hogy ez a rész is ugyanolyan jó lesz, de Penryn egyes dolgai zavarnak, ráadásul logikai bakitól sem mentes a kötet (eddig egy volt, de az elég nagy).
Elkezdtem még Anthony Ryan-től A várúr c. könyvet. Lassan haladtam vele, az eleje kicsit zavaros volt, de már visszarázódtam a világába, eddig tetszik.

Beszerzések

Julie Kagawa könyvét egy molytól vettem, vámpíros disztópiának írták, a vélemények alapján kellően sötét világgal. 
A várúr az egyik legjobban várt 2015-ös megjelenés (a Selyemhernyó után). A borítóját imádom, olyan szép! 

Zene

Kivételesen mutatok egy kis zenét is. Az elmúlt hónapban sokat hallgattam a két felfedezettemet: az Icon for hire-t és a New years day-t. Érdekes, hogy tavaly ilyenkor fedeztem fel a Digital daggers-t. Az a közös bennük, hogy egyik együttesnek sem szokványosak a dalszövegeik. (Biztos, hogy vannak még ilyen együttesek, de én ezeket ismerem eddig.)

Icon For Hire

Nagyon tetszik ez a két sor: 
" And now you'll never succeed if you're so convinced you're defeated
  If you're obsessed with our yesterday then you're destined to repeat it"


Amiket még szeretek tőlük: Sugar and spice, Cynics and critics, Think I'm Sick, Off With Her Head

New Years Day

Ezt a számot hallottam tőlük először és rögtön megtetszett: 


Hallgatom még tőlük: I'm No Good, Epidemic, Death Of The Party, Murder, Tombstone 

Felfedeztem még a Blacklisted me nevű együttest is (nekik talán nem annyira elvontak a szövegeik)


Tetszenek még: Blacklisted me, Freak Like Me, Save Me From Myself

Ui: büszke vagyok magamra, hogy sikerült az olvasott könyvek képeit összeszerkesztenem. Tudom, hogy nem nagy alkotás, de magamhoz képest haladás. :) 

2015. május 21., csütörtök

A hónap borítója

 

A könyv egy skizofrèn lányról szól, aki nem tud különbséget tenni a képzelet és a valóság között. Mégis megpróbál normális életet élni, amiben a húga és egy kamera segíti. 
Nagyon tetszik a borító, a tartalomhoz is illik. 

2015. május 14., csütörtök

Instant kívánságlista

A könyvhetes megjelenések közül (eddig) csak egy érdekel: Moskát Anita új könyve, a Horgonyhely. Azóta várom ezt a könyvet, mióta az írónő blogján olvastam róla. Már borítója is van, szerintem fantasztikus lett:


Fülszöveg:
Egy birodalomban, ahol a föld oda köti az embert, ahová megszületett, csak azoknak van reménye a vándorlásra, a kereskedelemre és a hatalomra, akik várandósak. Ebben a nők uralta, különös mágiával átitatott világrendben három rendkívüli személy keresi a kitörés lehetőségét. 
A könyvtárhajójához kötött Vazil titokban az egyenjogúság eszméjét hirdeti és a nők vándorlásának okait kutatja, hogy egy napon mindenki szabad lehessen. Lánya, Helga azonban szabadulna a hajótól, ahová születése óta kötődik, ezt pedig csak egyféleképpen teheti meg: ha teherbe esik, minél előbb. Lars a föld férfiak számára tiltott mágiáját űzi, ami által különleges hatalomra tesz szert – ez pedig az egész világukat felforgathatja. 
Moskát Anita merész témát feszegető, lenyűgöző regénye felülbírálja az előítéleteket, és egy sötét és kíméletlen történeten belül keresi a választ a kérdésre, hogy mi a szabadság és a mások feletti uralom ára.

2015. május 6., szerda

Áprilisi zárás

Olvasások

 

Eldöntöttem, hogy idén jelentősen csökkenteni fogom az otthoni olvasatlanok számát, így gyorsan elolvastam Kenyontól az Ördögi táncot. Három évvel ezelőtt vettem, azóta sokat változott az ízlésem. Akkor sokkal jobban tetszett volna, most egy közepes, felejthető élmény (szerencsére csak 500 Ft volt, szóval nem bánom annyira a megvételét).
Egyik könyvtári látogatásom során gyorsan kiolvastam A jámbor jávorszarvast, aranyos volt, mesének tökéletes.
A Szörnyen titkos részlegben nagyon szépek voltak a rajzok, érdekes a történet, gratula a fordítónak, a találmányoknak ötletes nevei voltak. A folytatására is vevő leszek, angolul már meg is jelent.

Elkezdtem még Kenyontól a Seize the nightot, de felhúztam magam rajta, félre is raktam. Olyan hülye, irreális szituáció volt benne, hogy csak fogtam a fejem rajta.
"Terápiás" célzattal elkezdtem még a svéd szerzőpáros regényét, a Kulcsot is. Nagyon szeretem a sorozatot, most is élvezettel merülök el a világában. Sötét, néhol keserű könyv, de ennek legalább köze van a valósághoz. Nem úgy, mint a Seize the night-nak... 

Beszerzések

Áprilisban is csak egy könyvet vettem, az Egy kutya négy útját. Az első részt nagyon szerettem, nem is volt kérdés, hogy ezt is megveszem. Ez volt az első elit team-es könyvem (előbb kaptam meg, ebből a szempontból jó ez az elit team, de amúgy nem értem, mire ez a nagy felhajtás körülötte a molyoknál; persze a kiadónak jó marketingfogás, de nem én leszek a törzsvásárlójuk, az is biztos).

2015. április 8., szerda

A hónap borítója



Olyan szép ez a könyv, beleszerettem a borítójába. Mária királynő babaházára emlékeztet, amit két éve láttam a windsori kastélyban. Nagyon szép, kidolgozott házról van szó, amiben állítólag folyik a csapból a víz és a fűnyíró is működik!

Visszatérve a könyvre: a tartalom alapján is jónak tűnik: 
Mindazt, amit látsz, játéknak veszed.
Amszterdam, 1686. A tizennyolc éves Petronella Oortman a városba érkezését követően elfoglalja helyét dúsgazdag kereskedő férje, Johannes Brandt oldalán. Hamarosan rá kell azonban ébrednie, hogy az élete nem pontosan olyan lesz, mint amilyennek elképzelte, és hogy a Brandt-ház szívfacsaró titkokat rejteget.
Miközben kétségbeesetten igyekszik eligazodni a bonyolult viszonyok között, felbukkan egy titokzatos személy, egy miniatűrkészítő, aki rejtélyes küldeményeivel mintha csak az ő sorsát igyekezne egyengetni.
Jessie Burton a női sors és a szabadságvágy örök témáit járja körül, miközben regényének lapjain megelevenednek a tizenhetedik század végi Amszterdam hétköznapjai.
Most ez az egyik "mostakarom"-könyvem. 

2015. március 31., kedd

Márciusi zárás

 Olvasások


Az utóbbi egy hétben belehúztam az olvasásba, akkor olvastam el mindkét könyvet (Abercrombie könyvét csak három nap alatt, pedig majd' 400 oldal). Volotól már olvastam korábban, itt is hozta a megszokott színvonalat: kissé filozofikus kérdések voltak benne, amiket a humor oldotta (bár ez a kötet vulgárisabb, mint a Ráadásnap). Joe Abercrombie könyve, Az uralkodó nem volt olyan durva, mint Az Első Törvény trilógia, de ifjúsági lévén ez érthető. Volt benne rengeteg akció, árulás, némi humor és pár meglepetés is érhette az olvasót - nekem ezek (is) egy jó könyv ismérvei.
Elkezdtem még Farkas Lívia könyvét; egyelőre tetszik, szimpatikus az írónő. A Selyemhernyóból is olvastam (most tartok a 40%-nál), Cormoran még mindig kedvenc.
A hétvégén álltam neki Kenyon könyvének, az Ördögi táncnak. Egyik molyos figyeltem, Agatha használta a lötyi kifejezést egy könyvre, ami tökéletesen illik erre a könyvre is: nem kell rajta gondolkozni; a kivitelezés is hagy maga után kívánni valót: sokszor ismétli magát (akár két oldalon belül), ami kissé idegesít egy idő után. Kikapcsolódásra viszont tökéletes, hamarosan be is fejezem.

Beszerzések


Csakúgy, mint februárban, ebben a hónapban is csak egy könyv jutott hozzám, A boszorkány ideje. Jókat hallottam róla, úgyhogy nagy reményekkel állok majd neki olvasni. 

2015. március 17., kedd

Megjelenésre várva ~ Anthony Ryan: A várúr

Az egyik legjobban várt megjelenés A várúr. A megjelenést eltolták áprilisra, de legalább borítót kaptunk, szerintem nagyon jó lett:


Sorozat: Hollóárnyék 2. 
Fülszöveg:
Hazatérése után Vaelint az új király kinevezi az Északi Végek várurának. A megfáradt harcos azt reméli, végre békére lelhet ezen a kietlen, fagyos vidéken, távol a királyság hazugságaitól és intrikáitól. Ám a vér énekével megáldottak nem élhetnek csendes életet.
Sok ellenség elhullott Janus király háborúiban, de nem minden legyőzött halt meg, így Vaelin célponttá válik, nem csak azoknak, akik bosszúra szomjaznak, hanem azok számára is, akik tudják, mire képes.
A Hit alapjai megrendültek, a királyságban egyre többen beszélnek nyíltan uralkodóváltásról. A vér éneke felbecsülhetetlen segítőtárs az ilyen vészterhes időkben, de használója az igazi hatalom töredékét birtokolja csak azokhoz képest, akik ismerik titkait. Valami ugyanis a királyság ellen vonul, valami, ami szörnyű erőknek parancsol, és Vaelinnek rá kell ébrednie: a végső megsemmisüléssel szembenézve még a legkelletlenebb kéz is kész kardot rántani.

2015. március 10., kedd

Februári zárás

Olvasások


Végre el tudtam olvasni egy sorozatom utolsó részét (Brothers to the death); befejeztem a Nyugalom tengerét, ami sokkal jobban tetszett, mint amire számítottam. Nem szoktam ilyen témájú könyveket olvasni, az NA könyvek sem a kedvenceim, de ennél a könyvnél megvan az egyensúly. Hogy feldobjam a hangulatomat, elolvastam Jen Campbell második regényét is. Az írónő egy antikváriumban dolgozik, az eltelt évek alatt összegyűlt vicces sztorikat, kérdéseket osztja meg a könyvében. Mindig meglepődöm, milyen dolgokat nem képesek kérdezni egyesek... Valaki egyszer krikettezni (!) akart a boltban... :D Volt egy kislány, aki egy könyvben akart elbújni, mert az anyja szerint a könyvekben könnyen el lehet veszni/merülni. Ez például kifejezetten aranyos. :)
Más példa:

"Vásárló: Nem szeretem az életrajzokat. A főszereplő majdnem mindig meghal a végén. Olyan kiszámítható! "

A február - magánéleti szempontból - nagyon nehéz volt számomra (és egy darabig így is lesz, úgy érzem). Másfél hétig nem is volt kedvem semmihez, még olvasni se, de azóta kezdek visszatérni a rendes kerékvágásba. Elnézve a többiek bejegyzéseit, látom, nemcsak nekem volt nehéz a február. Remélem, a március a szép idő mellett jobb dolgokat is hoz...

Beszerzések



Csak egy könyvet vettem: a Selyemhernyót, amire már hónapok óta várok. Már elkezdtem olvasni, eddig hozza a megszokott színvonalat. Jó újra Cormoranról és Robinról olvasni. Azért is érdekel ez a kötet, mert az írókról is szól (már ezzel kapcsolatban is volt pár elejtett félmondat); kíváncsi vagyok, milyen szempontból közelíti meg Rowling a témát.

2015. február 24., kedd

Olvasnám őket

Katacita írt egy listát azokról a könyvekről, amiket szívesen olvasna. Úgy döntöttem, én is megírom a sajátomat. Íme a listám:

Robert Galbraith: Selyemhernyó 
Moskát Anita: Horgonyhely
Mats Strandberg & Sara B. Elfgren: Kulcs 
Anthony Ryan: A várúr
Joe Abercrombie: Az uralkodó
Rene Denfeld: Az elvarázsoltak
Susan Ee: Túlélők
Elizabeth Bear: Szellemek birodalma
Libba Bray: A látók
Jessie Burton: A babaház úrnője

A legjobban a Selyemhernyó érdekel, ami elméletileg már csütörtökön megjelenik, már nagyon várom.
Az utóbbi időben sem időm, sem kedvem nem volt a blogoláshoz, de most kezd visszatérni a kedvem (persze az időm nem lett több, ezért igyekszem jobban beosztani).Tervezek írni az Archívumról és Jeanette Winterson könyvéről, hangoskönyvekről és a havi zárásban fogok írni filmekről is (ez egyébként mennyire érdekelne?).

2015. február 5., csütörtök

Januári zárás

Olvasások


J R Ward: Újjászületett szerető - Jobb lett, mint gondoltam; lassan haladt a történet, ám itt kifejezetten szükséges volt, a főszereplő változásához idő kellett. Több évszakon át játszódott (talán volt egy év is?), amit jó megoldásnak tartottam.

Anna Gavalda: Édes életünk - Két énkereső fiatal életébe nyerhetünk bepillantást. Nagyon szerettem olvasni, néhol megható volt, néhol vicces, mindenképpen emberi; Gavalda jól belelát a mostani fiatalok helyzetébe. A többi könyvét is el fogom olvasni.

Rachel Hawkins: Demonglass -  Az első könyvet a humor vitte el a hátán, ami itt is megtalálható, ám ez egy jóval komorabb kötet. Sajnos a szerelmi háromszög beleerőltetése miatt nem volt teljes az örömöm, összevetve élveztem. Kíváncsi leszek a záró kötetre.


Folyamatban van: Amy Kathleen Ryan: Flame, Katja Millay: Nyugalom tengere

A hónap legjobbja: Édes életünk

Beszerzések




Sara Rattaro könyvét 500 Ft-ért vettem a Könyvudvarban (végre oda is eljutottam), a Brothers to the death-re pedig már július óta vágyakozom, úgyhogy nagy az örömöm. :)
A Szikomorfán születtem és Az idő partjain c. könyvekre másoknál figyeltem fel, remélem, mindkettő beváltja a hozzá fűzött reményeim.

2015. január 21., szerda

2014-es zárás

2014-ben 45 könyvet olvastam, ami nem is olyan rossz a 2013-ashoz (52) képest (bevallom, rosszabbra számítottam). Ebből 3 képregény, 1 manga, 1 mesekönyv. Ebből 11 angol nyelvű (2 hangoskönyv), a többi magyar. Érdekes, a férfi írók száma 23 - pontosan eggyel több a női íróknál. Ha emlékezetem nem csal, tavaly a női írók voltak előnyben, úgyhogy örülök ennek a számnak.
Bár nem olvastam olyan sokat, de az olvasott könyvek nagy része tetszett, úgyhogy elégedett vagyok.
Sajnos a tanulás + házimunka kombináció olyan szinten elveszi az időmet, hogy elég lassan haladok a könyveimmel (vagy bármi mással, ezt a posztot is már három hete írom...).

2014 legjobb könyvei
Jeanette Winterson: Miért lennél boldog, ha lehetsz normális?
Robert Galbraith: Kakukkszó
Victoria Schwab: Archívum
David Benioff: Tolvajok tele
Matthew Quick: Forgive me, Leonard Peacock
Stephen Chbosky: Egy különc srác feljegyzései
Anthony Ryan: A vér éneke
Kathleen Tessaro: A parfüm titka

Könnyedebb hangvételű regények, amiket ugyanennyire szerettem: A nagy kvízválasztó, Vének háborúja, A nő mosolya.

Megjelenések, amiket legjobban várok
Robert Galbraith: Selyemhernyó (február 15/28)
J R Ward: The Shadows (április 7.)
Moskát Anita: Horgonyhely (könyvhét)
Anthony Ryan: A várúr (március)


Könyves tervek idénre:
- több angol könyvet olvasni
- befejezni pár sorozatot
- csökkenteni az olvasatlan otthoni könyvek számát

Mats Strandberg & Sara B. Elfgren: Kulcs
Edward Kelsey Moore: Szikomorfán születtem
J K Rowling: Átmeneti üresedés
Robert Galbraith: Selyemhernyó 
Kleinheincz Csilla: Nyulak, sellők, viszonyok; Ólomerdő
Daphne du Maurier: Madarak
Lionel Shriver: Big brother
Sándor Anna: Szibériai anziksz

2015. január 6., kedd

Teaser kedd #1

Úgy gondoltam, új rovatot indítok Teaser kedd címmel. A rovat lényege, hogy minden kedden megosztok egy kis részletet az aktuális olvasmányomból.

"Ezek a szakadékok, ezek a káprázatok, ezek a kódolt vonalak, amelyeket a metróban simogattok, azonnal eltaszítanak titeket, mint egy darab szart, amint nincsen "neki" térereje. Ezek az élvezetek éppen saját magatoktól választanak el benneteket, és leszoktatnak arról, hogy magatokra gondoljatok, hogy magatokról álmodjatok, hogy párbeszédben maradjatok az igazi valótokkal, hogy megtanuljátok megismerni önmagatokat, vagy újra ráismerni önmagatokra, nézni a többieket, ismeretlenekre mosolyogni, meglesni az embereket, flörtölni velük, lenyűgözni őket, sőt dugni velük!, de mindennek az illúzióját nyújtják nektek, azt az érzést, hogy az egész világot ölelitek."

Anna Gavalda: Édes életünk

2015. január 2., péntek

Decemberi zárás

Ezeket olvastam


Jorge Bucay könyve nagyon tetszett, érdekesek voltak a történetek. Bár volt olyan, ami kissé horrorisztikusba csapott át a végére (nem is értettem, miért), a legtöbbnek jó volt a vége - és természetesen az olvasó leszűrhette a tanulságot belőlük. Fogok még olvasni tőle, nem vastagok a könyvei, mégis élvezetes olvasni. 

Amiket elkezdtem és még folyamatban vannak: 
Émile Ajar: Salamon király szorong
Shannon Hale: Austenland - Vakáció Mr Darcyval
Nic Pizzolatto: Galveston
Belső Nóra: Depresszió 
J R Ward: Újjászületett szerető 

Illetve még olvasgattam a Csendet is, ami megnyugtat és megerősít, hogy jó vagyok olyannak, amilyen vagyok. Nagyon tetszik az egyensúly, amiről az írónő, Susan Cain ír: nemcsak a hangoskodó emberekre van szükség (ahogy azt a mai társadalom sulykolja belénk), hanem az introvertáltakra is. Ráadásul más dolgokra is rájöttem magammal kapcsolatban, de erről majd a könyv kapcsán írok. A legvégén még arra is vannak tippek, hogyan tartsunk előadást (ami nekem pont jól jön, mivel magyar fakton tartanom kell egyet Kurt Vonnegut: Az ötös számú vágóhíd című könyvéből).

Ezeket vettem


A fenti könyveket egy gyűjtésen vettem, nem kerültek sokba. A Zseb-Garfield-et már ki is olvastam (még decemberben), szeretem Garfield bolondságait. :) A Vonnegut-könyv nem tudom, mikor kerül sorra, a biológiás könyvbe pedig beleolvasgatok. 
Karácsonyra most nem kaptam könyvet, inkább piperecuccokat: körömlakkokat, parfümöt, stb. Két körömlakkot már ki is próbáltam, csak pár nap után már elkezdtek lekopni :( Úgyhogy képet inkább nem rakok fel, de szépek.