2016. június 16., csütörtök

Nyári tervek

Több ember is csinált ilyen listát, nekem is megjött a kedvem. 

Victoria Schwab: Felszabadulás
Két éve olvastam az első részt, nagyon szerettem. Remélhetőleg ez is olyan jó lesz, mint elődje. (Fun fact: a 2014-es nyári listáról csak ezt az egyet olvastam el :P)

Donna Tartt: A titkos történet
Sokszor futottam bele ebbe a könyvbe a könyvtárban, de sosem került sorra. Nagyon érdekel a történet, izgalmasnak ígérkezik. 

Elizabeth Gilbert: Big magic
Nem olvastam még az írónőtől, de ez a könyve nagyon érdekel.

Alice Hoffman: Skylight confessions
Hoffmantól eddig csak egy könyvet olvastam, a Tizenharmadik boszorkányt, ami azonnal megvett magának. Azóta tervezek tőle olvasni, de még nem jutottam el odáig, na majd most. 

Caroline Knapp: Pia
Azok közé tartozom, akik egyáltalán nem szeretnek inni (pár korty untig elég), de attól még (vagy éppen ezért?) érdekel a téma, ráadásul szép stílusban van írva, jöhet. 

Dennis Lehane: Egy pohárral a háború előtt
Ezt még 2014 januárjában vettem meg, azóta a polcon van, de idén nyáron szeretném már elkezdeni. Nem sok krimit olvastam még, a vélemények alapján ez is egy jó fajta - ráadásul szarkasztikus humorú az egyik főszereplő, amit imádok (ki nem?).

Kate Karyus Quinn: Down with the shine
Nagyon érdekesnek tűnik a könyv a fülszöveg alapján (egy pia valóra váltja a kívánságokat), sok mindet lehet ebből kihozni (és ahogy hallottam, sikerült is). 

Cheryl Strayed: Vadon
Már az utazós témával felkeltette az érdeklődésem, az pedig csak hab a tortán, hogy a gyász és az énkeresés témák is benne vannak. 

Ezek lennének a tervek, nyár végén jó lesz visszanézni (aztán lehet, hogy megint csak egy jön össze).

2016. május 30., hétfő

Friss megjelenések, amik érdekelnek

Ezek érdekelnek a legjobban (érdeklődési sorrendben):

Robert Galbraith: Gonosz pálya - június 30.
A Cormoran Strike harmadik része, alap, hogy érdekel. Ráadásul azt olvastam, hogy ebben a kötetben beleláthatunk a gyilkos fejébe, ami miatt még jobban érdekel (bár azt is írták, hogy így sokan kitalálták a gyilkos kilétét, de ez legyen a legnagyobb baj). A cím viszont egyáltalán nem tetszik, miért nem lehetett volna Ördögi karrier?

Titokzatos csomag érkezik Robin Ellacott nevére, és rémülten fedezi fel, hogy egy nő levágott lába van benne. 
Főnöke, Cormoran Strike magándetektív már nem lepődik meg ennyire, bár ő is megdöbben. Négy férfi is van a múltjában, akikről úgy gondolja, lehettek a feladók – és Strike nagyon jól tudja, hogy mindegyikük komoly, elmondhatatlan kegyetlenségre képes. 
Míg a rendőrség arra a gyanúsítottra koncentrál, akiről Strike egyre biztosabban érzi, hogy nem ő a tettes, Cormoran és Robin a kezükbe veszik az ügyet, és elmerülnek a másik három gyanúsított sötét világában. Ám közben újabb, rettenetes bűntettek következnek, és egyre fogy az idő, hogy leleplezzék a gyilkost…

A Gonosz pálya pokolian okos bűnügyi regény, teli váratlan fordulatokkal, de egyben egy férfiről és egy nőről is szól, akik személyes és szakmai életükben is válaszúthoz érkeznek. Letehetetlen olvasmány.

Baráth Katalin: Arkangyal éjjel - június 9.
Az írónő a Dávid Veron sorozatról ismert, amit én még nem olvastam, de jókat hallottam róla, úgyhogy bizalmat szavazok neki.

Amikor Budapest utcáit feketére festi az éjszaka, egy árnyék indul veszedelmes útjára. A rendőrök szerint az árnyék csak legenda, de aki találkozik vele, többé nem szabadul a rettegéstől.

Bori önkéntes segítő, a családon belüli erőszak áldozataival foglalkozik. Egy végzetes napon azonban éppen őt támadják meg. A lány lakótársát felzaklatja a tragédia, és cinizmusa ellenére minden veszélyt vállal, hogy elkapja a névtelen tettest. Nyomozását rengeteg váratlan fordulat és fellángoló erőszak szegélyezi. De mi köze van ennek a nyomozásnak a pesti éjszakákat rémülettel megtöltő árnyékhoz?

Baráth Katalin a nagy sikerű Dávid Veron-sorozat után egy letehetetlen, és ízig-vérig 21. századi magyar thrillert írt. Ez a regény nemcsak ismerős helyszíneivel, sötét, de a humort sem nélkülöző világával és izgalmas történetvezetésével ragadja magával olvasóit, hanem egy olyan főhős megrajzolásával is, akinek karaktere egyértelműen új szín a magyar krimiirodalomban.


Matthew Quick: Every Exquisite Thing - május 31.
From Matthew Quick, bestselling author of The Silver Linings Playbook , comes a heartfelt, unconventional and moving novel for readers who love John Green and Annabel Pitcher.

Nanette O'Hare is an unassuming teen who has played the role of dutiful daughter, hard-working student, and star athlete for as long as she can remember. But when a beloved teacher gives her his worn copy of The Bubblegum Reaper – the mysterious, out-of-print cult-classic – the rebel within Nanette awakens.

As she befriends the reclusive author, falls in love with a young but troubled poet, and attempts to insert her true self into the world with wild abandon, Nanette learns the hard way that sometimes rebellion comes at a high price.

A celebration of the self and the formidable power of story, Every Exquisite Thing is Matthew Quick at his finest.


N. K. Jemisin: Az ötödik évszak - június 9.
Egy ideig nagyon érdekelt a könyv, de azóta beleolvastam és kicsit alábbhagyott a lelkesedésem. Nagyon érdekes az alapötlet, sok mindent ki lehet hozni belőle, de engem az írásmód elidegenített, nem drukkoltam a karakternek. Azért még érdekel, de már nem annyira, hogy meg is vegyem.

Így ér véget a világ… utoljára.

Három szörnyű dolog történik egyetlen nap leforgása alatt. A szürke kisvárosi életet élő Essun arra tér haza, hogy férje brutális módon végzett a kisfiukkal, majd elmenekült és erőszakkal magával vitte a lányukat. Eközben a hatalmas Sanze ― az egész világot befolyásoló birodalom, aminek találmányai évezredek óta a civilizáció alapjait képezik ― összedől, mert teljes lakossága egy őrült bosszújának áldozatául esik. S végül, a Rezdületlenként ismert kontinens szívében egy óriási, vöröslő repedés keletkezik, és az általa kiokádott hamu elsötétíti az eget. Egyesek szerint évekre. Mások szerint évszázadokra.

Ebben a haldokló és halálos világban Essun mindent meg fog tenni, hogy megmentse a lányát, és bosszút álljon a férjén. Az utolsó tartalékaiból tengődő, napfény, ivóvíz és művelhető termőföld nélkül maradt Rezdületlenben pedig kitörni készül a háború. Egy végső, nagy leszámolás a nemzetek közt, amit nem a hatalomért vagy a földért vívnak majd, hanem a túléléshez szükséges alapvető forrásokért. Essunt viszont nem érdekli, hogy az ismert világ összeomlik körülötte: ő maga fogja puszta kézzel elpusztítani, ha ezt kell tennie a lánya megmentéséért.

N. K. Jemisin az utóbbi években hívta fel magára a figyelmet az epikus fantasy olvasók körében különleges világaival és szereplőivel. Kegyelmet nem ismerő történetmesélésével pedig a műfaj rettenhetetlen férfi szerzőit is nem egyszer megszégyenítette. Az ötödik évszak című regénye az eddigi legjobb műve: gyilkosság, árulás és feltépett sebek egy olyan lélegzetelállítóan idegen, de mégis ismerős világban, ahol fegyverként lehet használni a föld erejét, és ahol a halál mindenkit utolér.

Clara Bensen: Poggyász nélkül - június 3.
Egy ruha, három hét, nyolc ország – nulla poggyász

A fiatal felnőttkori magába zuhanásból épphogy felépült Clara Bensen úgy dönt, hogy az egyik online párkeresőn való regisztrálással teszteli visszatérését az életbe. Az álmában sem jutott eszébe, hogy a konvenciók felrúgásáról elhíresült, rendkívül energikus egyetemi professzorral, Jeffel fog megismerkedni. Még szinte egymás vezetéknevét sem tudják, máris megállapodnak, hogy belevágnak egy nyolc országot érintő, háromhetes, kockázatos kísérleti utazásba. Hogy mi ebben a turpisság? Az, hogy mindezt szállodai foglalás, terv, és ami a pláne, poggyász nélkül teszik.

Clara sztorija a kalandorokat és az otthon ülőket egyaránt meg fogja érinteni – egyszerre szerelmi történet, úti beszámoló és ragyogó modern megközelítése az ősrégi kérdésnek: honnan vegyük a bátorságot, hogy felfedezzük a komfortzónánkon túli világot? Lehet valakit szeretni címkék és elkötelezettségek kényszere nélkül? Valóban lehetséges hátrahagyni a poggyászunkat?

Vicces azért, hogy a legjobban érdeklő könyv jelenik meg legutoljára. :D C'est la vie.

2016. május 29., vasárnap

Borítómegjelenés ~ V. E. Schwab: A Conjuring of Light

Az egyik legjobban várt 2017-es megjelenés a Shades of Magic trilógia zárókötete, A Conjuring of Light borítója a napokban került nyilvánosságra. Nekem nagyon tetszik, illik az eddigi borítókhoz, bár érdekes kontraszt, hogy az előző kötetek borítóival szemben itt a fekete szín van többségben, nem a piros.


Megjelenés: 2017. február 21.

Fülszöveg: The battle between four magical Londons comes to a head in this stunning finale to the New York Times bestselling Shades of Magic trilogy by rising star V. E. Schwab

Londons fall and kingdoms rise while darkness sweeps the Maresh Empire—and the fraught balance of magic blossoms into dangerous territory while heroes and foes struggle alike. The direct sequel to A Gathering of Shadows, and the final book in the Shades of Magic epic fantasy series, A Conjuring of Light sees Schwab reach a thrilling culmination concerning the fate of beloved protagonists—and old enemies.

"Addictive and immersive, A Gathering of Shadows cements this series as a must-read. Rich details illuminate every dimension of an extravagant city flooded with magic, and intriguing personalities evolve into complex characters. ...Schwab already has us anticipating the rest of the series."--Entertainment Weekly, A

"[A Darker Shade of Magic] feels like a priceless object, brought from another, better world of fantasy books. Schwab's writing is engaging and vivid...kept me engrossed by its story every bit as much as I was fascinated by its complex, multilayered world."—io9.com

"Has all the hallmarks of a classic work of fantasy...Schwab has given us a gem of a tale. This is a book to treasure."—Deborah Harkness, New York Times bestselling author of The All Souls trilogy on A Darker Shade of Magic

Ezen az oldalon mutatták be a borítót és még egy részletet is közöltek (amit még nem olvastam el, túl messze van a február...).

2016. május 9., hétfő

Borítómánia ~ Windwitch

Susan Dennard új sorozatának, The Witchlands-nek a második kötete. Bár az első rész borítója is szép, engem ez fogott meg jobban. Nagyon szép lett, tetszik a villámlás és a lehulló levelek kombinációja.
Tervezem olvasni a sorozatot - eddig csak egy kötet jelent meg a négyből -, jókat hallottam róla.

2016. április 25., hétfő

V. E. Schwab: A Darker Shade of Magic

Sorozat: Shades of Magic #1

A szerzőtől már korábban olvastam az Archívumot*, ami fantáziadús világával, szerethető és humoros karaktereivel és izgalmas történetével azonnal levett a lábamról. Nem volt kérdéses, hogy fogok még olvasni tőle.

A kötet egyik főszereplője Kell, aki egy Antari. Az Antarik képesek utazni a párhuzamos univerzumok között. Négy London van: Vörös, Fehér, Szürke és Fekete. Mindegyik város máshogy áll hozzá a mágiához: Szürke Londonban nincs mágia, Fekete Londont felemésztette a mágia, Fehér Londonban le akarják igázni, uralni a mágiát, ezért az egyre inkább eltűnik, Vörös Londonban tisztelettel bánnak a mágiával, ezért itt bőven van. Kell feladata az, hogy a világok közötti kapcsolatot fenntartsa, így minden hónapban átadja a királyok egymásnak szánt leveleiket. Kellnek azonban van egy illegális hobbija: átcsempészik tárgyakat egyik világból a másikba. Így kerül a birtokába egy kő, ami sokkal nagyobb veszélyt jelent, mint azt gondolta volna...

A regény egyik legnagyobb erőssége itt is a világfelépítés. Schwabnak lenyűgöző fantáziája van és szerencsére tud is mit kezdeni vele (sok író itt bukik el). Imádtam a négy Londont és azt, hogy mennyire másak, ám bizonyos szempontból ugyanazok. Mindegyikre nagy hatással volt a mágia, ám mindegyikre más módon, Fehér Londonban például maguk az emberek is fakók, alig van napsütés (ha van egyáltalán).

Habár lassú volt a kezdés, nagyon szerettem olvasni a világról, a mágia működéséről, kezdetben emiatt folytattam. Aztán ahogy haladtam a könyvvel, megismertem a szereplőket, a sztori is beindult, alig bírtam letenni.

A világfelépítés és az izgalmas történet mellett a szereplők is érdekesek voltak. Kell árva, akit kiskorában befogadott Vörös London királyi családja. A fiukkal, Rhy-jal együtt nőtt fel. Habár látszólag mindent megkap, amire szüksége lehet, Kell inkább egy trófeának érzi magát, semmint a család egyik tagjának. Egyedül Rhy az, akit igazán családtagnak tekint, az egymás iránt érzett szeretetük süt a lapokról. Habár ebben a világban sok ember tudja használni a mágiát, Rhy nincs közöttük, viszont így is sokszor keveredik bajba, amiből rendszerint Kell menti meg. Rhy az a típus, aki látszólag könnyedén vesz mindent, folyton viccelődik, ám ez csak a látszat, az országa jövője fontos a számára. Rajtuk kívül még Lilát kedveltem meg nagyon, aki a jég hátán is megél-típusú ember. Imádtam olvasni a Kell-lel folytatott szócsatáikat.

Csak ajánlani tudom a könyvet, megéri elolvasni.
Habár ennek a kötetnek nincsen függővége, akár önállóan is lehet olvasni, ez egy trilógia első része.
Folytatások:
2. A Gathering of Shadows
3. A Conjuring of Light (2017. február 21.)

* V. E. Schwab néven írja a felnőtteknek szánt könyveit az írónő, aki valójában Victoria Schwab.

2016. február 21., vasárnap

Gyors helyzetjelentés

Mostanában alig van kedvem olvasni, részben emiatt sincsenek bejegyzések. Sok könyvbe beleolvasok, de nem köt le egyik sem. A Mediátor sorozat új részére is 2014 május óta vártam, aztán most alig haladok vele. Eddig öt könyvet olvastam, a legjobban V. E. Schwab könyve, A darker shade of magic tetszett, erről fogok írni. 
Olvasás helyett sorozatokat nézek: Agent Carter, The flash, TW, most ezekkel töltöm ki a szabadidőm. 
Ami a bejegyzéseket illeti, próbálom behozni a lemaradást. Nem ígérem, hogy sok lesz/gyakran, de abbahagyni sem szeretném a blogolást (ez hiányzik, de olvasás nélkül nehéz bármiről írni...). Olyan posztokat is tervezek, amit Katacitánál láttam: több könyvről írni egyszerre, amiket már régebben olvastam, de említésre méltóak.